Portál pro užívateľov antivírusu Avast!

Implementácia webového portálu avast! Account pre užívateľov antivírusového programu avast!

Charakteristika zákazníka

AVAST Software (www.avast.com) chráni vďaka svojím bezpečnostným a antivírusovým programom viac ako 217 miliónov počítačov a mobilných zariadení po celom svete. Firma AVAST pôsobí v obore počítačovej bezpečnosti viac ako 25 rokov a je jednou z najstarších firiem v tomto obore. Jej portfólio zahŕňa všetko od bezplatného antivírusu pre PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pre firmy. Okrem toho, že sú produkty spoločnosti AVAST dlhodobo najlepšie hodnotené na populárnych internetových portáloch po celom svete, je ich kvalita ocenená tiež certifikátmi od mnohých významných spoločností ako sú VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs a West Coast Labs.

Cieľ projektu a jeho prínosy

Cieľom projektu bolo zrealizovať portál my.avast.com pre užívateľov antivírusu Avast!, ktorý sa stane centrálnym bodom pre evidenciu všetkých inštalovaných produktov avast! a poskytne identitu užívateľa všetkým súvisiacim službám, ktoré spoločnosť AVAST Software prevádzkuje. Portál my.avast.com bude zákazníkom poskytovať súhrnný prehľad, monitoring a nástroje pre správu zariadenia chránených antivírusovými programami z rodiny avast!

Našou úlohou bolo zrealizovať výkonnú, stabilnú a rozšíriteľnú aplikáciu, ktorá bude schopná obslúžiť 150 miliónov užívateľov po celom svete, ktorí na svojich zariadeniach využívajú antivírusový program avast!. Systém bude užívateľom zobrazovať informácie týkajúce sa inštalácií týchto programov a poskytovať nástroje pre vzdialené ovládanie mobilných zariadení zaistením integrácie s aplikáciou avast! Anti-Theft.

Čo na spoluprácu hovorí náš zákazník?

„Pre užívateľov našich antivírusových produktov sme potrebovali v krátkej dobe predstaviť jednotný webový portál. MoroSystems nám formou outsourcingu pomohol so štartom portálu v šibeničnom termíne a odovzdal cenné skúsenosti pre následný vývoj interne v Avastu.

Vážim si nadšený prístup a odhodlanie riešiť problémy nielen cestou štandardných riešení, ale tiež sa púšťať do optimalizácií, ktoré boli potrebné pre zvládnutie veľkého počtu prístupov.“

Pavel Kučera

Director of Cloud Systems, AVAST Software a.s.

„Tímu MoroSystems sa podarilo v priebehu veľmi krátkej doby vytvoriť webový portál pre užívateľov našich bezpečnostných riešení. Vzhľadom k tomu, že termíny boli naozaj napäté, bola špecifikačná a designová fáza projektu skrátená, čo sa však našťastie neprejavilo na kvalite výsledného produktu.

Spolupráca medzi oboma firmami bola nadstavená trocha neštandardne, pretože do celého projektu bol aktívne zapojený aj náš technický tím, ale ani to nezabránilo úspešnému ukončeniu projektu.

Obecne hodnotím našu spoluprácu kladne a tým MoroSystems môžem plne odporučiť.“

Ondřej Vlček

AVAST Software a.s.

Realizácia projektu

Portál my.avast.com sme postavili na platforme Java/JEE, ktorá nám dala dostatok priestoru vytvoriť vysoko škálovateľný systém, ktorý je schopný obslúžiť tisíce súčasne pristupujúcich užívateľov.

Základným modulom je Identity management systém (IDM), ktorý slúži pre uchovanie a správu užívateľov. IDM je z dôvodu potreby zaistenia vysokej dostupnosti a priepustnosti realizovaný technológiou Netty (netty.io) a prevádzkovaný ako samostatná centrálna služba poskytujúca autentizáciu a autorizáciu užívateľov a Single Sign-On funkcionalitu.

Užívatelia, ktorí sa do systému registrujú prostredníctvom portálu alebo priamo z inštalácií antivírusových programov avast! sú obslúžení službou IDM a údaje sú uložené do databázy. Priepustnosť takto navrhnutého systému je 30 tisíc užívateľov za hodinu.

Portál poskytuje prihlásenému užívateľovi informácie o zariadeniach, na ktorých sú jeho antivírusové programy avast! nainštalované, o stave programov, platnosti a správe licencií, o výsledkoch posledných antivírusových testov či nástrojoch slúžiacich pre zamedzenie krádeží mobilných zariadení s operačným systémom Android (portálové rozhranie integrované s produktom avast! Anti-Theft).

Celé riešenie je postavené s dôrazom na výkon, vysokú dostupnosť a ďalšiu rozšíriteľnosť.

Kľúčové vlastnosti systému

  • Rýchlosť odozvy portálu v prostredí, do ktorého pristupuje 150 miliónov užívateľov
  • Stabilita a robustnosť
  • Rozšíriteľnosť
  • Užívateľská prívetivosť
Staňte sa naším klientom
Kontakt
Začnite pre nás pracovať
Kariéra

Prečo si nás vybrať

  • Pracujeme na sebe. Nič nás nezastaví.
  • Držíme slovo. Vždy a za každú cenu.
  • Hráme ako tím. Jeden za všetkých a všetci za jedného.
  • Zmeny sú príležitosťou, nie prekážky.
  • Dôvera a lojalita je základ pevného vzťahu.
  • Vytvárame prostredie založené na ľuďoch.

Přihlašte se k odběru novinek

A neunikne vám žádná novinka ze světa MoroSystems